انواع بگونیا با روش نگهداری آنها + تکثیر

گیاه شناسان بین درست تفاوت قائل می شوند لامپ, بنه ها, ریزوم ها, گیاه زینتی وحشی غده ها و ریشه های غده ای ، هر یک از آنها ممکن است در باغبانی “پیاز” نامیده شود. در مقاله ای که ارائه کردیم، انواع متفاوتی از چمن ها و علف های زینتی را معرفی نمودیم. دقت کنید که به هرچیزی که سالم و سرحال بودن گیاه را تحت تأثیر قرار می دهد توجه کنید و با مشورت آن را درمان کنید. اما با توجه به موقعیت بسیار خوب و دسترسی مناسبی که دارد بسیاری از ساکنین غرب تهران ترجیح می دهند برای خرید گل و گیاه به این بازار بیایند.

اگر محل نگهداری گل انتوریوم سرد باشد احتمال سیاه شدن برگ ها زیاد است و باید گلدان را به مکانی با دمای بالاتر انتقال دهید و چنانچه لبه های برگ سیاه شده باشد بدلیل کاهش مواد مقوی و کلسیم و تغذيه ی ناکافی و کاهش رطوبت می باشد و برای درمان باید به آن کود و مواد مغذی و مقوی بدهید. چنانچه در این مورد نظر و یا مطلبی داشتید می توانید با ما و کاربران از نطری بخش دیدگاه در زیر همین مقاله در میان بگذارید.

برای نمونه، از گیاهانی که قابلیت نگهداری در هر منطقه آب و هوایی را دارد، گل ” کاج مطبق ” است؛ این گل، ماندگاری بالایی داشته و در صورت مناسب بودن شرایط آب و هوایی، تا 70 نوع آن را میتوان پرورش داد. در فصل های بهار و تابستان هنگام خشک شدن خاک و در فصل زمستان در هفته یک مرتبه آبیاری را انجام دهید. روش قلمه زدن در تمام فصل ها به جز فصل زمستان انجام می شود. قلمه هاي بلند انتهايي گوشتي ساقه (8تا9 سانتي متر طول) موثرترين روش ازدياد مي باشدبهترين فصل قلمه گيري پاييز يا تابستان است. گل خورشیدی بومی آفریقای جنوبیه و گیاهی همیشه سبزه که برگ های دائمی خطی یا تسمه مانند به رنگ سبز تیره براقه و طول اونا به نیم متر میرسه.

گیاه زینتی سینگونیوم آنها می توانند در صورت خشکسالی گاه به گاه مقاومت کنند، اما اگر بیش از یک ماه است که باران غرقاب نیستید، بهتر است آنها را آبیاری کنید. کود تراریوم پروتکت پلنت با درصدی مناسب و ملایمی از عناصر و ریزمغذیهای ضروری علاوه بر تأمین مواد غذایی مورد نیاز گیاهان اثر گیاه سوزی در آنها ایجاد نمیکند و از طرفی طوری فرموله شده است تا بصورت برگی حداکثر جذب را داشته باشد تا هم مواد غذایی سریعتر به گیاه برسد و هم از رسوب و انباشت مواد معدنی در خاک جلوگیری شود. گل آنتوریوم به هوای سرد، آب نمک دار و سنگین حساسیت دارد و در فصل زمستان به استراحت 6 تا 8 هفته نیاز دارد. نور کافی و مناسب برای گلدهی گیاه آنتوریوم لازم است. اگر خواهان طولانی شدن زمان گلدهی گیاه شدید می توانید سه گرم کود آهن را با یک قرص ال دی و یک لیتر آب مخلوط کنید.

2. ساقه برگ را به عمق حدود یک سانتیمتر در مخلوط گلدان قرار دهید. طوری که وقتی خاک تا عمق 3 تا 4 سانتی خشک شد آبیاری را انجام دهید. بافت های مختلف را مخلوط کنید. 4-تيغ برش: جهت تهيه برش هاي نازك از قسمتهاي مختلف گياهان مورد استفاده قرار مي گيرد. به این صورت است که با یک چاقوی تیز قلمه های جوان و سالم به طول 10 تا 15 سانتیمتر را برش می دهید و در خاک برگ و پیت ماس و یا ترکیب های سبک دیگر قرار می دهید تا ریشه بزند. برای یادگیری و آموزش کاشت بذر توت فرنگی در باغچه؛ مقاله کاشت بذر توت فرنگی را از دست ندهید.

گیاه زینتی زرشک

گیاهان آپارتمانی با خصوصیاتی که دارند در برابر شرایطی مثل کم نوری، آبیاری های نامنظم و با فاصله زیاد و رطوبت کم برخی اقلیم ها به خوبی مقاومت کرده و با اکثر مشکلاتی که در فضاهای بسته آپارتمانی وجود دارد، کنار می آیند. با همه اینها اگر جوانه انتهایی نخلی در زمستان با گونی پوشانده شود، دوباره در بهار برگ های سبز خود را ظاهر نموده و سلامت خود را حفظ می کند. برای درامدزایی و ثروتمند شدن از طریق پرورش گیاهان بهتر است قبل از هر چیز، مخاطبان مشتریان اصلی خود را شناسایی کرده و بر اساس شرایط کلی آنها، محصولاتتان را به بازار عرضه کنید.

گیاه زینتی ژاپنی در جدول

درخت کاج نیز از محبوبترین و رایجترین درختهای سراسر دنیاست که دارای میوهای مخروطی شکل است. زمانی که می خواهید گیاه شما گلدهی داشته باشد باید حداقل دما را در محیط داشته باشید. پس برای تغذیه گل آنتوریوم سعی کنید در هفته یک مرتبه با کود های کامل و یا در هر دو هفته یک مرتبه با کود بنفشه آفریقایی گل آنتوریوم را تغذیه کنید تا کمبود مواد مغذی و مقوی از طریق کود تأمین شود. در مطلبی جداگانه نحوه قرار گیری سانسوریا در علم فنگ شویی رو کامل توضیح دادیم که حتما مطالعه کنید. روش های قلمه زدن، بذر، پاجوش و تقسیم ریشه و تقسیم بوته است که به طور جداگانه بررسی شده است. برای تکثیر این گیاه نیز روش های کاشت بذر، قلمه زنی و تقسیم ریشه پیشنهاد می شود. حال باید اشاره کرد گیاهان گوشتی را هم می توان با روش های مختلف تکثیر نمود ولی متداول ترین شیوه آن قلمه زنی یا تکثیر رویشی می باشد.

توجه و علاقه انسان ها به گل و نقش گیاهان در زندگی بشر موضوعی کاملا شناخته شده است. گیاهان جوانی که در سایهی درختان با گیاهان تنومند زندگی میکنند تا زمانی میتوانند به بقای خود ادامه دهند که بتوانند خود را با شرایط زیست در سایه وفق دهند یا آنقدر بزرگ شوند که بتوانند جایی برای خود در مقابل نور آفتاب پیدا کنند. در صورتی که زخم آماده رسیدن است، پالپ آلوئه را گرم کنید و روی زخم ببندید. در شرایط گرم و خشک، گل سریع پژمرده میشود و با شروع فصل گرما، گلدهی متوقف (گلدهی بهاره) ميشود. گیاه برای گلدهی و رشد خوب و مناسب به نور پشت پنجره ای نیاز دارد. در این مواقع در ردیف های بالایی نباید از گیاهانی استفاده شود که رشد عمودی دارند. گل آنتوریوم wax flower یک نوع گیاه گلخانهای از خانواده ی شیپوری ها (آراسه) است که ریشه هایی ضخیم دارد. گل آنتوریوم که ریشه های گوشتی و سست زیادی دارد به نظر می رسد که باعث هل دادن گیاه به سمت خارج می باشد و از طریق جدا کردن توده ای از ریشه ها در جایی که گیاه به صورت جدا در کنار گیاه مادری دیده می شود تکثیر انجام می شود.

یعنی رطوبت خاک و گیاه بخار شده و بخار آب با چسبیدن به دیواره داخل محفظه دوباره وارد خاک شده و از طریق ریشه جذب گیاه می شود. به سه دسته ی کلی تقسیم میشن، روی سطحی ، میانه و زیر سطحی ، در آكواريوم های دارای ماهی علاوه بر زيبائي, همچنين نوع تعادل زيست محيطي برای ماهيان ايجاد می نمايند ، از جمله اينكه فضولات ماهيان را به عنوان كود مورد استفاده قرار داده و درمقابل اكسيژن داخل آب را تنظيم و به ماهیان برای تولید مثل کمک میکنند . شما می توانید چنین درخت نخلی را توسط بذر تکثیر کنید. گیاهان یشم (C assula ova a) که گاهی اوقات به آنها درخت پول نیز گفته می شود، گیاهان خانگی محبوبی هستند زیرا به طور کلی مراقبت از آنها آسان است.

گیاهان زینتی آپارتمانی جدید تنوع زیاد و انتخاب بذرهای با کیفیت از بهترین نمونه های گل و گیاه در مرکز فروش بذر گل نازبو این اطمینان را به مشتریان می دهد که بهترین نمونه های بذر گل را خریداری می نمایند. همچنین در فصل تابستان هرروز و در فصل زمستان در هر هفته یک مرتبه گیاه را با آب اسپری و غبارپاشی کنید. و همچنین برای افزایش زهکشی از سنگ ریزه در ته گلدان استفاده کنید. این موارد را می توانید در جلوی درها یا هرجای دیگری که می خواهید محیط زندگی خود را بهتر کنید قرار دهید.

مجله گل و گیاهان زینتی

بهترین انتخاب برای این بخش ها، گیاهانی هستند که بتوان آن ها را به صورت آویز نگهداری کرد. بعد از چند روز بذرهای شاهی جوانه میزنند؛ زمانی که برگهای آن به 5 سانتیمتر رسید زمان برداشت شاهی شده و میتوانید آن را برداشت و مصرف کنید. ورميکولايت بدليل قيمت نسبتاً بالايي که دارد مصرف چنداني ندارد. گیاه انتوریوم به نور نه کم و نه زیاد، بلکه به نور متوسط نیاز دارد. به آرامی رشد میکند ودارای پتانسیل زیادی برای زندگی است، گیاه یشم نیاز به آب زیادی ندارند، بنابراین خاک را تا حدی خشک نگه دارید. گیاه آنتوریوم در دمای 21 درجه بهترین رشد را دارد و اصلا نباید دما از 16 درجه کمتر شود.

گیاهان زینتی غیر آپارتمانی

چنانچه متوجه وجود لکه های قهوهای را روی برگ های گیاه آنتوریوم شدید بيانگر حملات قارچ ها به گیاه است. این بیماری یکی از شایعترین آفات گل آنتوریوم می باشد که به دلیل حمله ی کنه ی قرمز می باشد که تارهای عنکبوت را ايجاد می کند. برای افزایش و زیاد کردن گل آنتوریوم سه روش وجود دارد: روش های قلمه، تقسیم بوته، بذر و پاجوش و تقسیم کردن ریشه ی انتوریوم زیبا. و بعضی هم می گویند بهترین نوع خاک برای گل انتوریوم ترکیب کردن خاک ارکیده با خاک بنفشه می باشد. راه دیگر زیاد کردن آلاله تقسیم بوته یا تقسیم ریشه های آن در ماه های اسفند و فروردین است. گل انتوریوم گیاهی است که برگ های پهن و مخملی به شکل قلب دارد و گل های بسیار چشم نواز و زیبا با رنگبندی زرد، قرمز، صورتی و سفید و روی گیاه دوام و ماندگاری 2 تا 3 ماه دارد.

گیاهان زینتی همیشه سبز

اندازه ی این گل کمتر از 10 سانتی متر است . ریشه دهی در یک ماه یا کمتر انجام می شود . که همه این گیاهان بهترین روش کاشت آنها به روش نشاء کاری بسیار بهتر و راحت تر انجام میگیرد. بهترین و مناسب ترین زمان برای تغییر گلدان گل آنتوریوم چه زمانی است؟ گل آنتوریوم در خاکی که مرطوب است و مواد ارگانیک زیادی دارد رشد خیلی خوبی دارد. گل آنتوریوم به محیط گرم و خشک حساسیت دارد، چنانچه در فصل های بهار و تابستان هوا خیلی گرم و خشک باشد موجب ازبین رفتن گیاه و توقف در رشد می شود. در بیشتر گیاهان پس از هر بار آبیار یباید مدتی سپری شود تا آبیاری بعدی صورت بعدی صورت گیرد زیرا ریشه گیاهان علاوه بر آب به هوا (اکسیژن) احتیاج دارد و چنانچه خاک گلدان دایماً از آب اشباع شود ریشهها بهزودی در اثر خفگی پوسیده و از بین میرود.

آنتوریوم در دمای همیشگی محیط (یعنی 21 درجه) معمولاً رشد خوبی دارد، ولی اصلاً دمای محیط از 16 درجه نباید کمتر شود. اکثر آنها پس از استقرار، مدت طولانی بدون آبیاری به رشد خود ادامه میدهند همچنین شمعدانی یکی از سادهترین گیاهان برای تکثیر از طریق قلمه است. این گیاه نسبت به احتیاجاتش حساس است و نور مستقیم خورشید را دوست ندارد پس بهتر است آن را در مکانی با نور کم قرار دهید.این مکان همچنین باید گردش هوای مناسبی داشته باشد.آبیاری باید به صورت محدود و متوسط انجام شود. به این معنا که باید آبیاری را کاهش داد و درجه حرارت را تا 15 درجه سانتیگراد نگه دارید و همچنین آنتوریوم زینتی در کل به نور متوسط، گرما، آب زیاد و رطوبت 70 تا 90 درصد و همچنین خاکی اسیدی نیاز اساسی دارد.

بنابراین مدت زمان 6 هفته قبل از گلدهی گیاه در بهار گیاه آنتوریوم را در دمای 16 درجه سانتیگراد بگذارید. سپس آبیاری را بخشی از برنامه مراقبت منظم خود قرار دهید. بهتر است آن را در سمت جنوبی خانه و در معرض نور کامل خورشید قرار دهید تا به شکل کامل گل دهد. در این مقاله به طور کامل به معرفی و شناخف این گل زیبا پرداختیم. به طور کلی همه ی گل و گیاه زینتی و آپارتمانی به خاک سبک با زهکشی زیاد احتیاج دارند. بذر با مراقبت و قرار گرفتن در نور مناسب خورشید رشد میکند و لازم است در حدود یک سانتیمتر زیر خاک قرار بگیرد. ممکن است این سئوال برایتان پیش آید که چطور گیاهان میتوانند در آب رشد کنند در حالیکه همیشه متخصصین و اهل فن ما را از زیاد آب دادن گیاه بر حذر داشته اند!