حمل و نقل بین المللی زمینی 02188740800 | transemartlogistics

حمل و نقل بین المللی زمینی 02188740800 | transemartlogistics شرکت های حمل و نقل بین المللی معتبر حتماً باید از عضو انجمن سراسری حمل و نقل بین المللی باشند و از سازمان راهداری مجوز فعالیت داشته باشند. بررسی انواع روش های حمل و نقل بین المللی کالا در تجارت خارجی، یکی از مهم ترین مراحل صادرات یک کالا حمل و نقل آن به کشور خریدار است. در چند دهه ی اخیر با گسترش روش های حمل و نقل در تجارت خارجی فعالیت صادراتی بیش ار پیش رونق پیدا کرده است اما در این بین انتخاب مناسب ترین انواع حمل و نقل بین المللی ار این جهت حائز اهمیت است که مانع از ضرر به منافع صاحب کالا می شود. در این مقاله سعی داریم ضمن بررسی هر یک از روش های حمل و نقل کالا در تجارت بین الملل ، شرایط، مزایا و معایب هر کدام را به صورت جداگانه بررسی نماییم.

  • حمل در لوله و کانال نیز جز شیوه‌های حمل و نقل به شمار می‌رود که برای نفت،گاز و برخی موارد دیگر استفاده می‌شود و نیازمند زیرساخت در این زمینه است.
  • در کنار آن بسیاری از کالا ها نیز نیازی به داشتن استاندارد اجباری ندارند.
  • برخی کشتی‌ها مناسب بارگیری انواع کانتینرها است و برخی از آن‌ها مناسب حمل کالاهای فوق سنگین است.
  • تفاوتی ندارد که حمل بارهوایی دارید یا حمل بار زمینی یا حمل بار دریایی!

معمولا دو رویه مرسوم در حمل‌ونقل بین‌المللی وجود دارد که شامل روش‌ کریر و فورواردر است. این دو رویه در تمام روش‌های حمل‌ونقل از قبیل دریایی، زمینی، هوایی و ریلی وجود داشته و علی‌رغم شباهت‌هایی که دارند، تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. ما در این مطلب نگاهی به حمل و نقل بین المللی انداختیم و دیدیم که حمل و نقل بین المللی چه ویژگی­هایی دارد و بهترین روش حمل و نقل بین المللی چیست. اگر شما نیز قصد دارید که وارد این حوزه شوید یا کار تجارت با کشورهای دیگر را آغاز کنید، بهتر است که در ابتدا به مسائل مهمی مانند نوع کالا، وزن آن، زمان موردنیاز برای حمل و نقل و میزان بودجه خود نگاهی بیاندازید. حمل و نقل بین المللی به هرگونه جابجایی کالا از یک کشور به کشور دیگر می‌باشد که مشمول قوانین و مقررات خاص است.

مسلما بعد از اینکه بارتان را به یک شرکت حمل و نقل می سپارید باید یک کد ردیابی دریافت کنید تا مطمئن شوید بسته های شما ارسال شده است. شرکت حمل باید یک ابزار یا شماره ردیابی یا مدرکی به شما ارائه کند تا از این بابت خیال شما راحت شود. شرکت‌های فورواردی اشخاص حقوقی یا حتی بعضا حقیقی بوده که از طرف‌ فرستنده یا صادرکننده کالا مبلغ خاصی را دریافت و در قبال آن زمینه‌ های ارسال کالای مورد نظر را فراهم می‌کند. واسطه‌ای که یک طرف آن صادرکننده کالا و طرف دیگر شرکت‌های حمل‌ و نقل transemartlogistics.com و باربری هستند.

تفاوت کریر و فورواردر

این لیست توسط دولت ها اجرا می شود و ممکن است که کالایی پس از یک دوره خاص، از لیست کالاهای خطرناک خارج شود یا به آن وارد شود. اگر هنوز نمی­ دانید کهبهترین روش حمل و نقل بین المللیچیست، برای کالاهایی که فورس زمانی دارند، این روش یکی از بهترین روش ­ها محسوب می ­شود. حمل و نقل بین المللی هوایی بسته به شرایط مورد نیاز مزایای بی‌شماری برای تجارت بین المللی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، شرایط آب و هوایی نامناسب از جمله سیل یا طوفان می‌تواند حمل محموله را دچار مشکل کند.

حمل ‌و نقل هوایی؛ مزایا و معایب آن

هرگونه مصوبات قبلی شورایعالی هماهنگی ترابری کشور وبخشنامه ملهم از آن در رابطه با تاسیس و فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین المللی کالا که مغایر با این آئین نامه باشد، پس از تصویب و ابلاغ آئین نامه حاضر از درجه اعتبار ساقط است . این کنوانسیون جهت تأمین منافع و حقوق دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای و یکنواخت کردن شرایط حاکم بر قرارداد حمل و نقل بین المللی جاده ای ایجاد شده است . یکی از روش‌های حمل و نقل بین المللی استفاده از وسایل هوایی است که به شما اجازه می ‌دهد تا بتوانید از طریق مرزهای هوایی اقدام به انتقال محصولات خود بین کشورها کنید.

شرحی بر مشکلات حمل و نقل جاده ای