نمای ویلای دوبلکس مدرن چگونه است؟

معماران در طراحی سبک کلاسیک تلاش میکنند تا از خطوط منحنی برای ساخت اجزای مختلف ساختمان استفاده کنند. یا آیا برای جبران کمبودهایی که در زندگیمان داشتیم تلاش کردیم؟ برای آن که طراحی نما دوبلکس ویلا شما خسته کننده و یک نواخت نباشد می توانید از یک متریال که رنگی متضاد و متفاوت از متریال اصلی دارد قابی برای یکی از طبقات ایجاد کنید. طراح ساختمان ویلا دوبلکس را از داخل بصورت 2 طبقه طراحی نموده و برای رفت و آمد بین طبقات نیز پلکان چوبی گردان تعبیه کرده است و بدین ترتیب یک طراحی ویلا دوبلکس زیبا پدید می آید. کوچک نیز مطلوب است چرا که با پیوند فضایی ویلا دو طبقه، محدودیت ابعاد طبقات کمتر احساس می شود و توسعه عمودی فضاها به خوبی شکل می گیرد. استفاده از کنسول هایی که با یک متریال متفاوت پوشانده شده اند نیز می تواند یکی از راه های طراحی نمای دوبلکس باشد، در واقع استفاده از این کنسول ها استفاده درست از پتانسیل نما است.

شرایط آب و هوایی و وضعیت زمین شناسی نیز در سبک و نوع نما تاثیر می گذارد. بنابراین قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. اگر نمیتوانید تصمیم گیری کنید یا نمیدانید با توجه به سبک معماری ساختمان، چه نوع دکوراسیونی برای آن مناسب است کافیست از طراحان شرکت معماری داخلی آرکسان راهنمایی بگیرید. اکسسوری هایی که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. این روش بسیار منطقی است؛ زیرا اتاق خواب ها در طول روز کاربرد کمتری نسبت به بقیه اجزای خانه دارند و آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن در طول روز مدام مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال در طراحی سقف، اکسسوری های اصلی، شومینه ها و مبلمان می توان به کار گیری از سنگ و چوب را به راحتی مشاهده کرد. سنگ های مورد استفاده در طراحی داخلی ویلا شامل؛ سنگ آنتیک، سنگ کامپوزیت می باشد. هرچقدر هم که آن را زیبا چیده باشید طراحی داخلی تقریبا دیده نخواهد شد.

طراحی داخلی ویلا شمال

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. علاوه بر شفافیت بسیار خشپذیر هستند. آب میتواند بر تمامی فضای سبز ویلا تاثیر داشته و حس خوشایندی به فضا ببخشد. این مشورت میتواند انتخاب را برای شما سادهتر کند. آنها برای فرار از دود و دم و شلوغی شهرهای بزرگ، ترجیح میدهند در مکانی آرام و خلوت و البته خوش آب و هوا زمینی را تهیه کرده و اوقات فراغت خود را در کنار خانواده در آنجا سپری نمایند. انتخاب همه آنها از یک رنگ چندان جذاب نیست اما انتخاب رنگ هایی که با هم تطابق دارند بسیار مهم است. امروزه شلوغ کردن بیش از اندازه دیوارهای چندان توصیه نمی شود اما استفاده از تابلوهای که با سبک خانه شما تطابق دارید دکوراسیون ویلای دوبلکس شما را زیبا می نماید.

طراحی داخلی ویلا باغ

برای اطلاع از امکانات و شرایط و قیمت اجاره ویلا در ماسال کنار رودخانه به سایتهای معتبر در این زمینه مراجعه کنید. طراحی نما ویلا کوچک موضوعی بسیار تخصصی و نیازمند مشاوره با متخصصین این زمینه است . اصلی ترین کار برای طراحی داخلی رسم نقشه توسط مهندسین و متخصصین مجرب در این زمینه می باشد. طراحی نمای ویلا یکی از بخش های مهم طراحی یک ویلا محسوب می شود که می توانید بعد از اینکه دکوراسیون داخلی ویلا تکمیل شد نمای بیرونی ویلا را تکمیل کنید. هدف اصلی طراحی نمای بیرونی ویلا های مدرن ایجاد یکپارچگی و ارزش گذاری زیبایی شناختی و پرهیز از ساختار های غیرضروری می باشد. در طراحی نمای بیرونی ویلا مدرن بیان بصری ساختار به جای مخفی کردن عناصر ساختاری است. پنجره را در جای مناسب آن قرار دهید. خانه دوبلکس شمال فضایی بزرگ و دلباز را در اختیار شما قرار می دهد.

از آنجایی که در طراحی ویلا دوبلکس تقریبا از 2 طبقه برای ساخت 1 واحد ساختمان استفاده میشود، فضای بسیار مناسبی برای طراحی انواع چیدمان فراهم می شود که از آن می توان به شکل های مختلف بهره برد. هرچه کیفیت در این بخش ساختمان بالاتر باشد امنیت ساکنان بیشتر می شود. مخصوصا اگر عرض دوبلکس شما زیاد باشد این المان های عمودی به آن ها اجازه می دهد تا تناسبات بصری شان حفظ شود. ویلا به خانه های گفته می شود که از چهار طرف به بیرون نما و دید داشته باشند که معمولا در اطراف شهرها و ییلاق ها ساخته می شود. همچنین وجود آینه کاریهای زیاد به همراه قابهای طلایی در اطراف انها در این سبک بسیار به چشم میخورد. این سبک به شدت عامه پسند و به اصطلاح لاکچری است که مربوط به اصول دکوراسیون قصرهای اروپایی می باشند و معمولا در آن از متریال گران قیمت استفاده می شود.

نمای ویلای دوبلکس شمال می تواند کاملا یک دست باشد. عایق بندی را نه تنها برای دیوارهای بیرونی، بلکه برای فضای میان دو طبقه نیز می شود به کار برد. ویلایی مستقل در میان باغ، ویلا دو طبقه با حیاط و فضای سبز مشترک و ویلا دوبلکس؟ کلبههای این منطقه همگی از چوب ساخته شدهاند و شما میتوانید برای چند روز در کلبههای محلی در ارتفاع هزار و پانصد متری از سطح دریا زندگی کنید و از تماشای گاوها میان مه و جنگل لذت ببرید.

در طراحی زیرا برای هر خانواده شخصیت های متنوعی در هر فرد پراکنده است و برای ساخت ویلا یک خانه عالی است که به هریک از خانواده خود نیازهای خود را تحویل دهید. در عینحال نصب سریع و آسانی هم دارد و برای استفاده در ساختمانهای بیرون از شهر، بسیار عالی است. ویلاهای لوکس عالی اغلب شامل یک سالن سینما اختصاصی برای تجربه تئاتر سینما خصوصی، سالنهای ورزشی سرگرمی، سالنهای اختصاصی ورزشی، و سالنهای اختصاصی برای کسب و کارهای کوچک، تنیس و بسکتبال برای ورزشکاران و هواداران ورزشی و حتی زمینهای کوچک گلف میشوند. زیرا در سایز ساختمان ها به ندرت شما شاهد چنین محوطه و بخشی در ویلا خواهید بود ، اگرچه در آپارتمان های وسیع نیز بالکن های بزرگ و قابل اعتنا از لحاظ مساحت یافت می شود ، اما باید بدانید که در آپارتمان های ایرانی چنین فضایی رایج نیست و تنها می توان در خانه های ویلایی لوکس و دوبلکس چنین ویژگی را تماشا کرد .

هر انسانی دوست دارد که یک ویلا متعلق به خود داشته باشد و برای این منظور پس انداز می کند، وام می گیرد و اگر لازم باشد پول قرض می کند. میز ناهارخوری را به شکلی قرار دهید که بتوانید نور مجزا برای آن طراحی کنید. یکی از بهترین نقاطی که بتوانید ویلای دوبلکس خود را بسازید شمالی ترین قسمت زمین می باشد. داشته باشد به فرم و مساحت زمین بستگی دارد. در بحث فرم گرایی نیز بهتر است طراحی فرمی ساختمان دوبلکس متناسب با ابعاد پلان، اقلیم منطقه و توپوگرافی زمین انجام شود. دکوراسیون ویلاهای مدرن و سنتی هر کدام ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند برای طراحی داخلی ویلا حتما لازم نیست که آن را با نما هماهنگ کنیم مثلا می توانید یک نمای کلاسیک داشته باشید و معماری داخلی بصورت مدرن باشد یا اگر علاقه مند به طراحی ویلا سنتی هستید می توانید نما را بصورت مدرن یا کلاسیک اجرا کنید و قسمتی از خانه تان را به صورت سنتی اجرا کنید البته در نظر داشته باشید اگر در داخل ساختمان می خواهید دو سبک مثلا کلاسیک و مدرن اجرا کنید نباید در یک دید باشند.

استفاده کردن از شیشه علاوه بر زیبایی می تواند باعث ورود نور به ساختمان نیز شود . در طراحی ویلا و طراحی نمای ویلا مانند ساختمان های مختلف دیگر می توان انواع نما را استفاده کرد. بنابراین با توجه به این موضوعات می توان به این نتیجه دست پیدا کرد. در این نوشته قصد داریم برخی از نکات جزئی اما حیاتی طراحی ویلای دوبلکس را که با تجربه و نظرات معماران بزرگ و قدیمی به دست آمده است را با هم مرور نماییم. بخاطر داشته باشید که هرگونه ساخت و ساز جدید باید با قدیمی مطابقت داشته و ادغام شود.

طراحی ویلا شمال

وجود مبلمان مناسب نقش زیادی در استایل دکوراسیون منزل شما طراحی داخلی ویلا شمال دارد. این فانوسها از قدرت نور بالایی برخوردار هستند به همین دلیل زیباتر شدن فضای منزل شما کمک زیادی میکنند. اما در خانه ما ایرانیان روشنایی نقش بسیار زیادی دارد و همه ما علاقه داریم حتی در روز نیز لامپ روشن کنیم. ما ایرانی ها عاشق فضای سبز و طبیعت هستیم ، اهمیت دادن به داشتن چنین فضای زیبا برای ما بسیار مهم است دوست داریم از عناصر طبیعی در حیاط ویلای خود نهایت لذت و استفاده را ببریم . اگر برای داشتن فضایی باز برای ویلای خود در تلاش هستید پیشنهاد می شود که قرار دادن میز و صندلی های شیک را در نظر داشته باشید .

دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

بدین ترتیب فرصتها و تهدیدهای احتمالی بستر طبیعی خاک و زمین مشخص میشود. به همین دلیل است که امروزه به دلیل تقاضای بسیار بالای افراد برای خرید زمین و ویلا در استانهای شمالی کشور، این املاک از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و دچار رشد تصاعدی قیمت شده اند. اگر به خرید ویلای دوبلکس علاقه دارید می توانید با ایشان هماهنگ کنید تا بهترین ویلاهای دوبلکس منطقه را به شما معرفی کنند. دکوراسیون سبک مدرن چندان با روشنایی موافق نیست و با استفاده از چند آباژور و لامپ های ال ای دی کوچک نور را به خانه می آورد. همانطور که گفته شد بهتر است که ویلایی که در شمال طراحی میشود دارای حجمی سبک باشد تا بتواند به خوبی جریان باد را از خود عبور دهد. دکوراسیون خانه های یک طبقه، حداقل به این دلیل که کاربرد اتاق های موجود مشخص است بسیار ساده تر انجام میشود. ساخت ویلا هر زمان که کلمه باغ کلاسیک یا منظره کلاسیک را می شنوید ، تصویری از انگلیسی یا باغ های سلطنتی فرانسه در ذهن شما نمایان می شود.

طراحی داخلی ویلا

کابینت آشپزخانه ویلا شمال در صورتی که به سبک مدیترانهای باشد، میتواند با بهرهگیری از تیرهای چوبی و رنگهای سبز و نورهای زرد، در کابینتها باشد. اگر میخواهید یکی از تابلوهای خانه روشنتر از سایر نقاط باشد، از این سبک نورپردازی استفاده کنید. طراحی ویلا به سبک کلاسیک، سبکی جاودانه میباشد. در چنین فضایی بهترین راهکار استفاده از یک محل برای کاربردهای دیگر و درواقع یکی از ایده های طراحی داخلی آپارتمان کوچک استفاده بجا و مناسب از فضاهای مرده میباشد. همانطور که میدانید برای ساخت ویلا، نیاز به طی کردن قوانین و فرایندی مشخص میباشد.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک طراحی خاصی دارد که باعث می شود فضای داخلی آشپزخانه در این دکوراسیون فوق العاده شیک و لوکس و با شکوه باشد. با رعایت این اصول، خانه ویلایی دوبلکس شما یک طراحی فوق العاده خواهد شد که لذت آن فقط نصیب شما و اطرافیان شما خواهد شد. حال اگر ویلای دوبلکس شما چندان بزرگ نیست می توانید با انتخاب سبک مدرن دکوراسیون ویلای دوبلکس و با قرار دادن یک دست مبلمان راحتی فضا را پر کنید. اما اگر سبک معماری ویلای شما کلاسیک است بهتر است به سمت کابینت هایی بروید که طرح های چوبی دارند و کاملا کلاسیک طراحی شده اند. علاوه بر این برای اقامت مهمان های خود نیز دچار هیچ مشکلی نخواهید شد. یعنی علاوه بر فرزندان، می توانید بزرگان خانواده را نیز به ویلای خود در شمال دعوت کنید.

اما اگر ویلای شما کوچک است آشپزخانه را باید با سبک داخلی ویلا دکوراسیون کنید. در این سبک طراحی داخلی به جزئیات فضا اهمیت زیادی داده میشود و متریالها اکثرا گران قیمت و اکسسوریها آنتیک و خاص میباشند و به نوعی احساس لوکس بودن در فضا موج میزند. زیباترین ویلاهای شمال از سبک طراحی مدرن بهره گرفتهاند. ویلا دوبلکس شمال ظرفیت آن را دارد که به عنوان محل اقامت دو خانواده مورد استفاده قرار بگیرد. جانمایی فضاها در پلان ویلای مدرن دارای اولویت بندی است و نسبت به نوع کاربری آن فضا و متراژ مورد نیاز در محل خود قرار میگیرند. ترموود یکی از پرطرفدارترین نوع نمای ساختمان مدرن به حساب می آید و به راحتی نیز نصب می شود قابل شستشو می باشد. در طراحی ویلا به موقعیت پنجرهها در نظر داشته باشید که چه میزان نور طبیعی وارد ساختمان میشود و ابعاد و اندازه پنجرهها چقدر است.

سبک طراحی به اقلیم و منطقه نیز بستگی دارد بسیاری معتقد هستند در شمال ایران و قسمتهایی که طبعیت خودنمایی بیشتری میکند بخصوص بخشهایی که بافت روستایی دارد سبک کلاسیک در ویلاسازی مناسب نیست و بهتر است به سبک بومی و یا مدرن ویلاسازی انجام شود. اگر سبک ویلای شما مدرن است می توانید از انواع کابینت های های گلاس برق و حتی مات در رنگ های طوسی، سفید و مشکی استفاده نمایید. بهتر است دیوارهایی که علاقه به دیده شدن آن ها ندارید را با رنگ های مات و خنثی رنگ آمیزی کنید. اهمیت زیادی دارد که رنگ بندی فضای خود را به شکلی انجام دهید که از رنگ های خنثی مملو بوده و هرگز در یک طراحی کلاسیک، بهره برداری از رنگ طوسی یا کرم رنگ را از یاد نبرید. هر المانی که به دیده شدن آن علاقه ندارید را با رنگ های خنثی انتخاب کنید.