0 تا 100 دستگاه تصفیه آب خانگی (+نحوه کار و بررسی انواع آنها)

فیلتر ممبران تصفیه آب ، توانایی از بین بردن آلودگی های میکروبی نیترات، آرسنیک، ویروس، انگل، نیتریت و فلزات سنگین در آب (که باعث رسوب گذاری در کتری میشوند) و حذف تمامی ناخالصی های موجود در آب که بزرگتر از ۰.۰۰۱ باشند را دارد و یکی دیگر از کارهای مهم این فیلتر رفع شوری آب در مناطقی است که با این مشکل مواجه هستند.این فیلتر از چند لایه ورقه های فیلم تشکیل شده است. فعالیت ها و دخالت های بیش از حد انسان ها در طبیعت موجب آلودگی دریاها و اقیانوس ها شده است. فیلتر قلیایی: این فیلتر موجب کاهش خاصیت اسیدی آب شده و آب قلیایی سرشار از خواص مفید را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. با این حال و با وجود تغییراتی که ماهانه در لیست قیمت انواع فیلتر تصفیه آب اعمال میشود، نمیتوان یک قیمت ثابت و مشخص را برای هرکدام از این فیلترها تعیین کرد؛ چرا که هر روز تغییر قیمت فیلتر در ایران ممکن است و یک ثبات قابل اتکا در این زمینه حاکم بازار ایران نیست.

خرید تصفیه آب

مرحله پنجم POST CARBON: در این مرحله یک عدد فیلتر کربن خطی استفاده شده تا در نهایت هرگونه طعم و یا بوی نامطبوعی که در آب وجود دارد، از بین ببرد. خرید تصفیه آب با برندهای مختلف و متفرقه در بازار ایران باعث شده تا خریداران در هنگام خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی خود دچار ترید شوند از این رو دسترسی به فروشگاه های اینترنتی معتبر و متخصص فعال در زمینه تصفیه آب فراب کالا، میتواند گزینه خوبی برای یک انتخاب درست و به صرفه باشد. خرید و سفارش دستگاه تصفیه آب خانگی ۷ مرحله ای سافت واتر از پرطرفدارترین دستگاه های تصفیه آب محسوب میشود که در حذف مواد موجود در آب توانایی بالایی دارد. تصفیه آب اسمز معکوس سافت واتر در حذف املاح و سختی آب بسیار قدرتمند عمل می کند و این به دلیل وجود فیلتر ممبران با کیفیت آن می باشد. مدير امور آب و حذف یونها با روش تصفیه اسمز معکوس RO استفاده میکنند.

در حالی که دیدن کسی که با آب معدنی در حال دوش گرفتن است بسیار عجیب خواهد بود ، اما تصفیه آب کل خانه بدون داشتن زباله های غیر ضروری مانند پلاستیک ، آب تمیز برای استحمام را ارائه می دهد . حجم زیادی از این آلودگی ها بواسطه سیستم های تصفیه آب شهری حذف میشود اما همچنان مقادیر باقی مانده وارد منازلمان میشود. این دستگاه با استفاده از فیلترهای مخصوص خود آلودگی های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب ها، رسوب، انواع پاتوژن ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف می کند. درواقع تمامی مواد معدنی ارزشمند مورد نیاز را به آب آشامیدنی شما اضافه خواهد نمود. ساختار خلل موجود در این فیلتر قادر به حذف بالاترین میزان کلر و مواد سمی است. مرحله سوم؛ فیلتر کربن بلاک یا فیلتر الیافی ۱ میکرون: در دستگاه های تصفیه آب مختلف، فیلتری که برای این مرحله تعبیه شده میتواند متفاوت باشد.

قیمت فیلتر تصفیه آب

برای آشنایی با محصولات پالایه سازان و استعلام قیمت روز هرکدام از آنها، سایت رسمی شرکت پالایه سازان در اختیار خرید تصفیه آب شما قرار دارد. مرحله سوم CTO: دارای فیلتر کربن بلاک با پوسته سفید از جنس پوسته نارگیل میباشد. فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب هم هر یک سال به همراه پست کربن و مینرال تعویض می شود . البته در نظر داشته باشید که کربن گیری یکی از مسائل مهمی است که قبل از انجام تعویض فیلتر میبایست کاملا از نحوه کربن گیری اطلاعات کامل را کسب کرده باشید. به طور کلی غشاء ro نقش اصلی و مهمی را در دستگاه تصفیه آب دارد. در این میان، فیلتر که یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب به شمار میرود و نقش ویژهای در تصفیه آبهای آلوده دارد، در انواع مختلفی در بازار رویت میشود.

بررسی فیلتر تصفیه آب

سازگاری هر دستگاه تصفیه آب با انواع محدودی از این فیلترها باعث شده تا اهمیت شناخت هرکدام افزایش یابد. وظیفه این مرحله تکمیل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب است. مرحله دوم؛ فیلتر کربن پودری: این مرحله در تمام دستگاه های تصفیه آب خانگی وجود دارد. از جمله دسته بندی های دستگاه تصفیه آب خانگی بر اساس تعداد فیلتر یا همان مراحل تصفیه است. زیرا این روش تصفیه آب با داشتن فیلتر های کربنی و فیلتر ممبران تا 99 درصد املاح و آلاینده های آب را از بین می برد و سختی آب را کم می کند. این فیلتر رسوبات میکروسکوپی نظیر رنگدانه ها، کیست ها و بخشی از میکروب ها را از آب حذف می نماید. در نواحی مرکزی و شمالی کشورمان آب از کیفیت مناسبی برخوردار است به همین دلیل نیز استفاده از دستگاههایی با فیلترهای کمتر مشکل چندانی ایجاد نمیکند. بزرگی و کوچکی سوراخهای فیلتر تصفیه آب میتواند روی کیفیت تصفیه آن تاثیر بگذارد و در مواقعی کاربرد آن را به کلی تغییر دهد.

حتی در شهرهایی که کمتر آلوده هستند، این آب به خالصی و پاکی که انتظار دارید، نخواهد بود. این وضعیت حاکم بر بازار فیلترهای تصفیه آب ایران، باعث شده تا تمامی عرضهکنندگان و حتی تولیدکنندگان در ارائه یک قیمت ثابت برای هرکدام از کالاها ناتوان باشند. اگر بخواهید یک فیلتر سازگار با دستگاه خودتان که کیفیت خوبی داشته باشد بخرید، باید هرکدام از این عوامل را بشناسید؛ چرا که هر عامل، معیاری کاربردی در خرید به شمار میرود. تجهیزات و فیلترها تصفیه آب چیست و چه کاربردی دارد؟ با توجه به این که رفته رفته خریداران دستگاه تصفیه آب افزایش پیدا میکند، طبیعتا قیمت این فیلترها یک پارامتر مهم به شمار میرود.

توصیه میکنیم که درصورت تمایل به خرید و سفارش به دلیل گسترده بودن مواردی که باید رعایت شود از کارشناسان فروش ما با شماره تماس بگیرید. البته باید به این نکته دقت فرمایید که همه چیز به نوع فیلترها باز میگردد نه به تعداد آن. اصول آن از شستشوی فیلترهای آب تصفیه کن شما گرفته تا بستن درست شیرهای ورودی و شیر مخزن تصفیه آب همه و همه مواردی هستند که به صورت مرحله به مرحله به شما در اینجا توضیح خواهیم داد . بدون شک همه ما میدانیم که کشور تولیدکننده تمامی کالاها تا چه اندازهای روی قیمت نهایی تاثیر دارد. 3. طراحی خارجی این دستگاه به گونه ای چشم نواز است که می توان حتی آن را بر روی سینک و جلوی چشم قرار داد.

نوع روش تصفیه بهتر است اسمز معکوس باشد چون برای کاهش سختی آب و شیرین کردن آن تنها این روش موثر است. روش های مختلفی برای تصفیه کردن آب وجود دارد نظیر: تقطیر، تصفیه غشایی، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون، اسمز معکوس و غیره که روش اسمز معکوس Reverse Osmosis بهترین و استانداردترین روش برای تصفیه و شیرین کردن آب است. مرحله ۵: در آخر آب تصفیه شده با گذر کردن از تمامی این فیلترها، از لولههای دستگاه خارج خواهد شد. زمانیکه از آب تمیز و تصفیه صحبت می شود بسیاری معتقدند که با وجود آب شهری هزینه کردن برای خرید یک دستگاه تصفیه آب امری کاملا غیر ضروری می باشد . دستگاه های تصفیه آبی که برقی نیستند و در آنها از پمپ و مخزن استفاده نشده ممکن است از 1 تا 10 مرحله فیلتر(بدون محدودیت تعداد فیلتر) در آنها استفاده شده باشد.آب خروجی این دستگاه ها دارای کیفیت مناسبی می باشد ولی این نکته را در نظر داشته باشید که این سیستم ها سختی گیر نیستند و در واقع برای کسانی که پایین آمدن سختی آب برای آنها اهمیت دارد مناسب نیستند.مشکلاتی مثل رسوب شیر آلات و یا کتری و سماور و یا حذف نیترات و این نظیر آلودگی ها با این دستگاه ها بر طرف نمی شود.

این دستگاه تصفیه آب دارای مدلهای مختلف بوده که برخی از آنها بر روی شیر آب نصب میشوند و پس از عبور آب از این فیلتر آب تصفیه میشود، نوع دیگر آن توسط یک تبدیل و شلنگ آب به داخل فیلتر دستگاه تصفیه منتقل شده و دارای یک شیر مجزا از شیر آب است که در کنار سینک ظرفشویی قرار میگیرد و میتوان چند فیلتر هم به آن اضافه کرد که این نوع بیشتر شبیه به دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک است با این تفاوت که خروجی این نوع به شیر آب وصل میشود.

باید باتوجه به میزان آلودگی آب خانه خود، دستگاه تصفیه آب مناسب انتخاب کرد. فیلتر کربن در بهترین حالت باید از مواد پایه گیاهی ساخته شود. حذف کلر از آب آشامیدنی توسط فیلتر کربن اکتیو گرانول در مرحله دوم انجام میشود و در مرحله سوم نیز تکمیل فرآیند حذف مواد جانبی کلر همچون کلرامین به خوبی انجام میگیرد. جنس موا کربنی این فیلتر از زغال سنگ یا زغال چوب است و در خلال یک فرآیند پیچیده تبدیل به کربن اکتیو با منافذ بسیار ریز می گردد.