چه نوع هاردی برای دوربین مداربسته مناسب است ؟ هایک ویژن تهران-امن باش

هاردهای شرکتی به دلیل کارکرد زیاد بین ۲ تا 10 هزار ساعت و سپس برگشت به شرکت تولید‌کننده معمولا چند هزار ساعت عمر مفید کمتری نسبت به هارد اصلی دارند. در گذشته هاردها با ظرفیت‌های کمتر در بازار عرضه می‌شدند اما امروزه به‌دلیل نیاز مردم هاردها با ظرفیت کمتر از یک ترا بایت تولید نمی‌شوند پس هاردهای اصلی با حداقل ظرفیت ۱ تا ۱۲ ترا بایت تولید می‌شوند اما هاردهای شرکتی با ظرفیت ۲۵۰ به بالا تولید می‌شوند. جز هارد های پر سرعت وسترن دیجیتال هست برای کارهای محاسباتی از این هارد استفاده میشود. یکی از قدیمی ترین محصول وسترن دیجیتال هست که قبل از رنگ بندی فقط این نوع در بازار ارائه میشد به خاطر سرعت بالا یی که دارند برای مصارف روزانه و گیمینگ مناسب هستند. هاردهای شرکتی عموماً به هاردهایی گفته می شود که بعد از یکبار برگشت به شرکت با عنوان ریفر مجدداً به بازار عرضه می شود. این هاردها پس از تولید و عرضه اول در بازار، به علت اشکالات و عدم کارکرد صحیح به کمپانی تولید کننده برگردانده می شود.

دوربین های مداربسته

زیرا معمولا دوربین مداربسته نصب شده در یک محل ممکن است به صورت 24 ساعته در تمامی روزهای سال روشن باشد و به ثبت وقایع بپردازد. بنابراین انتخاب بهترین هارد دوربین مداربسته از جمله اقدامات مهمی است که باید در هنگام راه اندازی سیستم امنیتی خود به آن توجه کنید. در برخی هاردهای دوربین مدار بسته بازوهای محرک هدها دارای قابلیت حرکت دو مرحله ای در محور X به منظور افزایش دقت در خواندن و نوشتن اطلاعات و کمک به افزایش سرعت و کار کردن هارد دوربین مدار بسته در وجود لرزش هستند. توجه داشته باشید که در یک نمونه استاندارد هارد دوربین مدار بسته کلیه موارد جهت اطلاع مشتری به صورت واضح توسط شرکت سازنده عنوان شده و تلاش می‌شود تا در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد. پس در صورتی که یک هارد دیسک برای استفاده در سیستم دوربین مداربسته خود انتخاب کرده و این اطلاعات را در مورد آن در سایت شرکت سازنده یافت نکردید، شاید بهتر باشد در انتخاب خود تجدید نظر کنید. هاردد وسترن دیجیتال بنفش نسبت به انواع دیگر هارد دوربین مداربسته برتری دارد.

  • دو برند مطرح وسترن و سیگیت برای تفکیک دسته بندی هاردها از رنگ ها کمک گرفته اند.
  • استفاده از این نوع هارد در دوربین مدار بسته پیشنهاد نمی شود زیرا کامپیوتر های معمولی در روز نهایتا تا 8 ساعت کارکرد دارند اما دوربین مدار بسته به صورت 24 ساعته فعالیت دارند در نتیجه این نوع هارد پاسخگوی این حجم از تبادل اطلاعات و کارکرد نیست.
  • در برخی هاردهای دوربین مدار بسته بازوهای محرک هدها دارای قابلیت حرکت دو مرحله ای در محور X به منظور افزایش دقت در خواندن و نوشتن اطلاعات و کمک به افزایش سرعت و کار کردن هارد دوربین مدار بسته در وجود لرزش هستند.
  • هارد دیسک‌های مخصوص دوربین مدار بسته عمدتاً طول عمر MTTF) یا MTBF) بالاتر، تعداد چرخه‌های Load-Unload بالاتر و حجم نوشتن بالاتری دارند.
  • پس از پاسخ به این سوال، لازم است تا لنز دوربین خود را بررسی کنید.
چه نوع هاردی برای دوربین مداربسته مناسب است ؟ هایک ویژن تهران-امن باش

سرعت چرخشسرعت چرخش هارد دیسک با واحد دور بر دقیقه بیان می‌­شود و نشان دهنده سرعت انتقال اطلاعات است. به طور معمول این میزان در حدود 7200 یا 5400 دور در دقیقه می­‌باشد. که قاعدتا هرچه از این میزان بیشتر شود، سرعت انتقال اطلاعات بالاتر خواهد بود. میزان آن که با واحد بایت بیان می­‌شود، نشان دهنده حجم اطلاعاتی است که می‌­تواند در خود ذخیره کند.ظرفیتظرفیت انواع هارد دوربین مداربسته اشغال شده، به چند عامل بستگی دارد. یکی از عوامل مهم و موثر رزولوشن تصاویر است که هرچه رزولوشون بالاتر باشد، حجم اطلاعات وارد شده بیشتر خواهد بود.

بهتر است یک بار خوب و اصولی هزینه کنید تا جلوی خرج های اضافی را بگیرید. خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، هیچ فرقی بین هارد دیسک معمولی و دوربین مداربسته وجود ندارند. برخی افراد سودجو، اصطلاح هارد دیسک مناسب برای دوربین مداربسته را بر سر زبان ها انداخته اند تا بتوانند پول بیشتری از شما بگیرند! شرکت های تولید کننده هارد، محصولات خود را با توجه به عملکرد،در سری های متفاوت و با لیبل های متفاوتی تولید میکنند که در ادامه این مطلب توضیح داده ایم.

به احتمال زیاد این مشکل به دلیل ضعف دستگاه DVR و سرعت پایینه اونه. برای این کار ابتدا موارد ابتدایی مانند تنظیم کارت شبکه خود که در مقاله های گذشته به آن اشاره شده است را انجام می http://amnbash.ir دهیم. سپس با وارد کردن آی پی دستگاه وارد صفحه لاگین دستگاه شده و یوزر و پسورد خود را وارد کرده و وارد کنسول تنظیمات در سربرگ configuration می شویم. گفته شد که قسمت Head از بازوی مکانیکی اطلاعات را بر روی صفحات می خواند یا می نویسد.

انواع برند هارد در دوربین مدار بسته